Posiadacze stron internetowych i sklepów wirtualnych często zastanawiają się, z czego wynika niski ruch na ich stronach pomimo pozycjonowania. Doświadczeni pozycjonerzy i marki zajmujące się marketingiem internetowym odpowiadają wprost: pozycjonowanie bez audytu strony jest bezcelowe. Czym jest audyt strony? Kto go przeprowadza? Jakie są korzyści z audytu witryny?

Pozycjonowanie i audyt strony

Pozycjonowanie witryny internetowej to ogół działań, których efektem ma być zwiększona widoczność strony na konkretną frazę. Stopniowe i regularne pozycjonowanie pozwala na osiągnięcie wysokich wyników w wyszukiwarkach, co przekłada się na większe zainteresowanie witryną. Pozycjonowanie jest złożonym procesem, który wymaga czasu – istotne jest również to, że aby było ono skuteczne konieczne jest wcześniejsze przeprowadzenie audytu strony, aby była ona widziana i akceptowana przez wyszukiwarki. Audyt strony to zadanie, które powierzyć powinniśmy specjalistom z agencji interaktywnych oraz działów SEO. Podczas kilkudniowej pracy nie tylko dokładnie przeklikają oni witrynę, ale też wskażą błędy, które powstały już na etapie projektowania witryny. Poprzez audyt możliwe jest określenie mocnych i słabych stron witryny, dzięki czemu możliwe też stanie się znalezienie optymalnych rozwiązań, które pozytywnie wpłyną na widzialność strony. 

Co jest ważne podczas audytu?

Audyt strony to zadanie wielopoziomowe, pozwalające na wykrycie takich błędów jak brak atrybutów alt, linkowanie do uszkodzonych zewnętrznych obrazków, brak opisów meta, brak nagłówka H1, zepsute łącze kanoniczne. Audyt przygotuje stronę na pozycjonowanie i sprawi, że stanie się ono bardziej skuteczne. Audyt strony jest elementem usług oferowanych przez agencje SEO. Zazwyczaj nie podejmują się one pozycjonowania bez możliwości wykonania wcześniejszego audytu. 

Comments are closed.

https://greenrepublic.pl/metal-w-twoim-wnetrzu-od-kwietnikow-po-stojaki-na-reczniki/ sittotheleft.org crx.pl