Większość kierowców pragnących czuć się pewnie niezależnie od okoliczności decyduje się na zakup polisy AC, czyli autocasco. Czym charakteryzuje się to ubezpieczenie komunikacyjne? Czy w Twojej sytuacji warto rozważyć jego zakup? Sprawdź!

Potrójna ochrona

AC, czyli autocasco, jest dobrowolnym ubezpieczeniem komunikacyjnym chroniącym nie kierowcę, a jego mienie przed kradzieżą oraz całkowitym zniszczeniem i uszkodzeniem na skutek zdarzeń losowych. Przednia szyba pękła podczas gradobicia? Zderzak nie wytrzymał kolizji z dzikim zwierzęciem? A może na skutek aktu wandalizmu musisz oddać auto do lakiernika? Dzięki AC zaoszczędzisz niemałą kwotę podczas napraw samochodu! We wszystkich tych przypadkach likwidacją szkody zajmie się ubezpieczyciel. Co ważne, zakres ochrony uzależniony jest od preferencji kierowcy i oferty danego towarzystwa. Na cenę usługi wpływa zakres ochrony, parametry wozu oraz dane kierowcy (wypracowane zniżki za bezszkodową jazdę, doświadczenie).

Na kupno ubezpieczenia AC najczęściej decydują się właściciele nowych, kosztownych wozów, osoby spędzające w trasie znaczną część swojego czasu, kierowcy niegarażujący samochodu oraz wszyscy ci, którzy cenią sobie komfort.

Nie przepłacaj!

Zanim wybierzesz się do biura agenta, warto sprawdzić wysokość swojej składki w Internecie. Na stronie beesafe.pl znajdziesz prosty w obsłudze kalkulator, dzięki któremu w kilka minut obliczysz cenę składki za ubezpieczenie autocasco w cenionej przez wymagających kierowców grupie Compensa. Sam przekonasz się, że rozszerzenie ubezpieczenia o dodatkową polisę wcale nie musi nadszarpnąć Twojego budżetu! Co ważne, polisę możesz wygodnie kupić bez wychodzenia z domu.

Comments are closed.