Drzewka bonsai to najczęściej kojarzone rośliny w ogrodach japońskich. Musimy jednak wiedzieć, że wymagają one specjalnej pielęgnacji, a także możemy posadzić je wyłącznie w donicach. Wiele osób chce znaleźć rośliny wyglądające na japońskie, jednak posadzone w podłożu. W tym przypadku warto zdecydować się na niwaki i nauczyć się, jak prawidłowo je pielęgnować.

Niwaki, co to takiego?

Kiedy zdecydujemy się na posadzenie niwaków, to musimy wiedzieć, że w przeciwieństwie do bardziej znanych drzew bonsai, możemy sadzić je w podłożu. Mogą więc znajdować się wyłącznie w ogrodzie. Musimy nauczyć się także odpowiednio je pielęgnować i formować.

Obecnie mamy dostęp do wiedzy, na temat pielęgnacji ogrodu japońskiego, a także inspiracji, które możemy u siebie wykorzystać. Kiedy więc naszym marzeniem jest stworzenie ogrodu japońskiego u siebie, to nic nie stoi na przeszkodzie.

Jak tworzy się niwaki w Polsce?

Te modne drzewka w Polsce sadzone są z wykorzystaniem roślin iglastych. Te bowiem o wiele lepiej radzą sobie w naszym klimacie od drzew japońskich. Musimy jednak nie tylko odpowiednio o nie dbać, kontrolować ich rozpiętość, wielkość, a także formować, aby powstało nam drzewko przypominające roślinę wiekową.

Obecnie ogrody japońskie są coraz częściej tworzone w naszym kraju. Nic więc dziwnego, że często szukamy inspiracji, które pozwolą nam na stworzenie ogrodu naszych marzeń. Musimy odpowiednio o niego dbać, aby dawał nam wrażenie uporządkowania i oryginalności.

Dlaczego ogrody japońskie są tak ukochane?

Bardzo wielu osobom marzy się ogród w stylu japońskim. Musimy wiedzieć, że każda roślina tam tylko z pozoru rośnie mimowolnie. Pielęgnacja ogrodu japońskiego wymaga nie tylko wiedzy, ale także pasji i zaangażowania. Tylko w ten sposób całość będzie prezentować się dokładnie tak, jak tego chcemy. Kiedy myślimy o posadzeniu drzewek japońskich u siebie, to nie możemy zapomnieć o niwakach, które zapewnią nam ciekawy efekt.

Jeszcze jakiś czas temu, ogrody japońskie widziane były tylko w Japonii. Obecnie coraz częściej możemy zobaczyć je także w Polsce. Co więcej, nie musimy mieć typowo roślin, które pochodzą z Japonii. Sadząc rośliny, możemy w przypadku niwaków, wykorzystać rośliny iglaste. Będziemy mieć pewność, że o wiele lepiej poradzimy sobie z ich pielęgnacją, a także nie będziemy musieli obawiać się, że nie poradzą sobie w naszym klimacie, gdzie panuje zmienna temperatura. Warto więc zastanowić się, czy nie będzie to idealne rozwiązanie, na urozmaicenie wyglądu naszego ogrodu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie niwaki.

Comments are closed.