Perfekcyjnie wykonany manicure jest ozdobą dłoni, a dodatkowo sprawia, że kobiety czują się wyjątkowo. Zabieg ten można wykonać w każdym studio kosmetycznym, a do wyboru są różne metody. Jedną z nich jest manicure akrylowy, którego efekty utrzymują się nawet do 4 tygodni.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci – krótka charakterystyka

Akryl jest znanym materiałem budowlanym, ale także w świecie kosmetycznym jest to świetny preparat. Doskonale nadaje się do wykonania perfekcyjnego manicure. Dzięki akrylowi paznokcie są wytrzymałe i mocne, nie trzeba się obawiać odprysków czy zadrapań.

Manicure wykonany metodą akrylową polecany jest wszystkim paniom, które oczekują spektakularnych efektów i chcą przedłużyć swoje paznokcie. Zabieg nie jest długi i kosztowny, a dodatkowo nie wymaga użycia lampy UV. Z powodzeniem można go samodzielnie wykonać w domu.

Jak zrobić paznokcie metodą akrylową?

Metoda akrylowa zdobienia paznokci powinna być rozpoczęta od przygotowania płytki. Należy ją spiłować i nadać pożądany kształt. Jeśli paznokcie będą przedłużane, to najlepiej je obciąć na krótko. Płytka powinna być zmatowiona odpowiednim pilnikiem, a następnie odtłuszczona cleanerem.

Jeśli paznokcie są przedłużane, to nie używa się bazy, a tipsy lub szablon przedłużający muszą zostać zmatowione. Do manicure należy użyć profesjonalnego akrylu, który nakłada się pędzelkiem. Bardzo ważne jest równomierne nałożenie i sprawdzenie, czy nie powstały nierówności lub niedociągnięcia. Po wyschnięciu akrylu można paznokciom nadać kształt i je pomalować na dowolny kolor.

Zalety metody akrylowej zdobienia paznokci

Manicure akrylowy wygląda bardzo elegancko. Efekt utrzymuje się nawet do 4 tygodni, a wszystko zależy od szybkości wzrostu paznokci u danej osoby. Paznokcie pokryte akrylem są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia i można bez obaw wykonywać różnego rodzaju domowe i ogrodowe prace.

Akryl dodatkowo zabezpiecza płytkę paznokcia i ją regeneruje. Dużym plusem jest szybkość wykonania manicure, a także niskie koszty. Zabieg można wykonać samodzielnie lub w studio urody.

Jak ściągnąć akryl z paznokci?

Usuwanie akrylu wymaga wprawy i precyzji. Jeśli ktoś robi to pierwszy raz, to najlepiej pozostawić tę czynność manikiurzystce, która zrobi to szybko i bezpiecznie. Zbyt szybkie usuwanie lub użycie nieprawidłowych narzędzi może uszkodzić płytkę paznokci.

Akryl usuwa się acetonem. Paznokcie należy moczyć w nim przynajmniej przez 30 minut i co pewien czas sprawdzać, czy akryl odchodzi. Na koniec należy dokładnie oczyścić i spiłować resztki, a dłonie nawilżyć kremem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda akrylowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.