Własny taras może stać się idealnym miejscem wypoczynkowym, o ile tylko wybierzemy odpowiednie meble i dodatki. Nie ma znaczenia, czy taras jest duży czy mały – olbrzymia różnorodność w doborze kompletów meblowych sprawia, że bez trudu dopasujemy konkretny zestaw do naszych potrzeb. Jakie meble i elementy dekoracyjne wybierać?

Meble na taras – jaką kolekcję wybrać?

Szeroki wybór kolekcji meblowych sprawia, że podjęcie decyzji może zająć nam nieco czasu. Meble tarasowe mogą być tworzone z różnorodnych materiałów: technorattanu, rattanu, tworzyw syntetycznych. Na większy taras poleca się zestawy wypoczynkowe – w ich skład wchodzą sofy narożne, leżanki ogrodowe, wygodne fotele w kształcie kokonów, pufy. Duży taras pozwoli nam też na zaaranżowanie przestrzeni jadalnianej – wystarczy odpowiedni stół oraz wygodne krzesła. Mniejszy taras zaaranżujemy bez trudu przy pomocy kompletu kawowego – zazwyczaj składa się on z dwóch lub trzech foteli oraz wysokiego stołu kawowego. Taki taras będzie idealnym miejscem na popijanie popołudniowej herbaty czy kawy. 

Na co zwracać uwagę wybierając meble na taras?

Meble tarasowe powinny być eleganckie, ale również odpowiednio zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Producenci udostępniają meble wykonane z materiałów o wysokiej jakości. Stelaże są zazwyczaj aluminiowe i malowane proszkowo – to gwarantuje ich zabezpieczenie przed rdzą, jak i niską wagę, która przekłada się na wygodę podnoszenia czy przenoszenia mebli. Wierzch mebli technorattanowych pokrywa syntetyczna plecionka o nieporowatej strukturze – taki materiał nie wchłania kurzu czy wilgoci, czyszczeni go nie sprawia problemów. Atutem technorattanu jest również to, że nie jest on podatny na promieniowanie UV i nie płowieje.

Comments are closed.