Perfumy które wybieramy na co dzień z pewnością powinny mieć się nieco stonowany zapach, pamiętajmy iż będą towarzyszyły nam od rana do wieczora, z pewnością będą to perfumy które powinniśmy lubić.

Jeżeli wybieramy zapach dla siebie warto mieć to na uwadze, iż bardzo istotne będzie odpowiednie przetestowanie zapachu. W tym przypadku możemy rozpylić perfumy na ręce, sprawdzić zapach po kilku godzinach, jeżeli będzie się utrzymywał, wówczas może być to dobry wybór. Oczywiście możemy także skorzystać z różnych testerów które pozwolą nam określić zapachy.

Nuty zapachowe w perfumach

Perfumy składają się z różnego rodzaju nut zapachowych, mogą one nieco się od siebie różnić, zasadniczo mamy podstawowe zapachy kwiatowe które mogą nam się kojarzyć z zapachem róży, goździka, konwalii, jaśminu czy też fiołka, zapachy kwiatowe dedykowane są dla kobiet. Z pewnością będzie to dobry pomysł na ciekawy zapach letni. Oczywiście możemy także wykorzystać mieszankę zapachu kwiatów przykładowo bzu czy też konwalii łączone z delikatnymi nutami wanilii, tonka oraz drzew. Takie połączenie pozwolą nam uzyskać zapach nieco bardziej wyrazisty, z pewnością będzie to zapach odpowiedni na porę jesienną czy też zimową. Oczywiście możemy wybierać spośród wielu klasycznych perfum Hugo Boss, Armani, Calvin Klein. Znajdziemy tam wiele ciekawych zapachów które cieszą się dużym powodzeniem wśród kobiet i mężczyzn na całym świecie, wiele z nich posiada bardzo fantazyjne flakony, dzięki czemu szybko rozpoznamy perfumy. Naturalnie oprócz perfum możemy zakupić także wodę perfumowaną oraz wodę toaletową, które posiadają mniejszą zawartość olejków zapachowych przez co utrzymują się na skórze nieco krucej. Z pewnością może być to zaleta jeżeli nie chcemy pachnieć zbyt mocno, przykładowo jeżeli pracujemy w biurze stosowanie zbyt mocnych perfum może nie być dobrym pomysłem. Bardzo ciekawym zapachem jest amor amor, są to perfumy damskie, posiadają charakterystyczną czerwoną buteleczkę, są to zapachy owocowo-kwiatowe, będziemy wyczuwać bergamotkę, piżmo, mandarynkę, róże oraz jaśmin. Z pewnością ciekawym dodatkiem będzie oczywiście piżmo czy też liście czarnej porzeczki. Dzięki temu perfumy uzyskują swoją unikalną kompozycję zapachową, z pewnością spodobają się wielu kobietom.

Comments are closed.

zobacz więcej ueformichigan.com zobacz