Wbrew pozornym podobieństwom nie wszystkie donice są takie same. Mogą się one od siebie bardzo różnić. Nie wszystkie donice mają też takie samo zastosowanie. Które z nich mogą stać na dworze? Jakie donice nie zniszczą się w ogrodzie lub na balkonie?

Mrozoodporne

Donice lechuza i inne donice wysokiej jakości są odporne na działanie mrozu. Oznacza to, że nawet jeśli donica zostanie pokryta zamarzającym śniegiem, to nie ulegnie ona uszkodzeniu. Dzięki temu doskonale nadaje się do ustawienia na świeżym powietrzu.

Najlepsze donice są właśnie mrozoodporne. Ta cecha sprawia, że mogą stać na dworze, a ich właściciele nie muszą się bać, że donica popęka lub straci swój kolor. Chodzi o to, by doniczka mogła zimować na dworze, a wiosną wyglądała tak dobrze jak w ubiegłym roku.

Ciężkie

Na dużą uwagę zasługują donice, które są szczególnie trwałe. Najczęściej są one też dość ciężkie. Dzięki temu nie ma ryzyka, że wiatr je przewróci. Warto pamiętać, że doniczka wypełniona ziemią sama w sobie jest dość ciężka, ale masa samego naczynia w tym wypadku jest dodatkowym atutem. Donice lechuza należą do dość ciężkich modeli, a co za tym idzie świetnie sprawdzają się jako dekoracja ogrodowa.

Najcięższe są donice wykonane z tradycyjnych materiałów np. ceramiczne. Taka donica, nawet gdy stoi pusta, jest zbyt ciężka, by wiatr ją porwał. To bardzo ważne, zwłaszcza gdy ustawiamy donicę Lechuza na balkonie lub tarasie. Jej zwianie i upadek z wysokości mógłby zakończyć się tragedią. Z tego właśnie powodu ważne jest odpowiednie zabezpieczenie jej.

Dość duże i masywne

Jeśli chodzi o donice, to na dworze szczególnie dobrze sprawdzają się donice o największych rozmiarach. Im są one większe, tym mniejsze ryzyko, że ktoś potknie się o donicę i się przewróci. Rozmiar donicy ma też związek z jej wagą. Większe donice są po prostu cięższe, a co za tym idzie – stoją stabilniej. Szansa ich wywrócenia jest niewielka. Wystarczy się zastanowić – ile siły potrzeba, by wywrócić ceramiczną donicę, która jest wypełniona 50 litrami ziemi? Z pewnością bardzo dużo!

Warto też pamiętać, że w ogrodzie lub na tarasie łatwiej jest wyeksponować duże donice. Zdecydowanie bardziej rzucają się w oczy, dzięki czemu skutecznie pełnią funkcje dekoracyjne. Warto też wiedzieć, że istnieje możliwość zasadzenia w dużej donicy małej rośliny. To pozwoli na dobrą ekspozycję nawet niewielkiej i skromnej roślinki. W takich donicach można zasadzić wrzos lub inne popularne gatunki. Imponująca donica lechuza może być dla nich piękną oprawą.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Comments are closed.

z.pl https://gayer.com.pl/ogrzewacze-do-ogrodu-eleganckie-i-funkcjonalne-rozwiazanie-na-chlodne-wieczory/ museum.com