Hippika jest dziedziną sportu coraz chętniej wybieraną przez osoby w różnym wieku. Rodzice pragną ciekawego i rozwijającego sportu dla swoich dzieci, osoby dorosłe decydują się na naukę jazdy ze względów zdrowotnych, ale też szukają ciekawego hobby. Jak przygotować się do nauki jazdy? Czy konieczne będzie zakupienie odpowiedniego stroju?

Dlaczego jazda konna jest strzałem w dziesiątkę?

Nauka jazdy konnej to świetna opcja dla osób, które pragną więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, ale też poprawić swoją kondycję. Podczas jazdy ćwiczą praktycznie wszystkie mięśnie naszego ciała, wzmacniają się mięśnie grzbietu, ćwiczymy również poczucie równowagi. Dodatkowo sport na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na dotlenienie naszego organizmu. 

Jak ubrać się na jazdę konną?

Strój do jazdy konnej jest niezwykle istotnym elementem zachowania komfortu i bezpieczeństwa podczas jazdy. Przedmiotem, bez którego nie powinniśmy wsiadać na konia jest bez wątpienia kask jeździecki – kaski tworzone są z tworzyw syntetycznych o podwyższonej odporności na ścieranie czy odkształcanie. Wybierając kask przymierzmy kilka modeli, aby wybrać ten, który najlepiej leży na głowie – kask nie może uwierać czy przeszkadzać!

Nie mniej ważne są spodnie do jazd konnej – nowoczesne bryczesy dostępne są w szerokim wachlarzu kolorów i wzorów. Bryczesy tworzone są z tkanin o wzmocnionym splocie – taki materiał skutecznie chroni naszą skórę przed uszkodzeniami, obtarciami. Bryczesy pozwalają na stałą wentylację skóry – to szczególnie istotne w okresie wiosny i lata, kiedy temperatury są znacznie wyższe. Dodatkowo bryczesy mają zapewniać komfort w czasie jazdy – oznacza to, że nie mogą one krępować ruchów. Warto również zadbać o odpowiednie buty, najlepiej nad kostkę.

Comments are closed.

https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/ https://www.fcbu.org/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-chlodne-wieczory/ https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/