Odpoczynek na balkonie czy na tarasie to doskonały pomysł na to, aby zregenerować siły i odpocząć od codziennych problemów. Zaprojektowanie takiej przestrzeni do wypoczynku nie jest trudne – warto postawić na trwałe meble ogrodowe i dodatki. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się elementy takie jak kanapa na balkon. Nowoczesna kanapa z technorattanu sprawi, że balkon nabierze wyjątkowej oprawy. 

Kanapa na balkon – dlaczego warto postawić na technorattan?

Meble technorattanowe znane są w Polsce od dekad – w ostatnich latach projektanci proponują nam jednak komplety technorattanowe w odświeżonej wersji. Meble takie zachwycają zarówno wyglądem, jak i doskonałymi parametrami technicznymi. Technorattan jest tworzywem o wysokiej odporności na ścieranie, wnikanie brudu, wilgoć. Jego struktura nie płowieje, przez co nie musimy obawiać się wpływu promieniowania UV. Meble technorattanowe, w tym kanapa na balkon, osadzone są na lekkich, aluminiowych stelażach. Poprzez malowanie proszkowe możliwe stało się zabezpieczenie konstrukcji przed działaniem wilgoci i korozją. Aluminium nie odkształca się. Okrycie mebli tworzy plecionka technorattanowa – jej nieporowata struktura nie wchłania kurzu. 

Kanapa na balkon z fotelami!

Aby zachować pełen komfort na balkonie nasza kanapa na balkon może być uzupełniona o elementy takie jak fotele czy stolik kawowy. Dzięki rozbudowanym kolekcjom meblowym bez trudu stworzymy autorski komplet, który z pewnością poprawi naszą wygodę. W okresie jesieni i zimy meble technorattanowe powinny być osłonięte poprzez dedykowane pokrowce ogrodowe. Ich regularne stosowanie znacząco wydłuży żywotność naszych mebli. Dobrym pomysłem jest również zastosowanie funkcjonalnego parasola ogrodowego, który uchroni nas przed palącym słońcem. 

Comments are closed.