To, jaki olej będzie w silniku ma duże znaczenie dla kultury jego pracy i żywotności elementów. Źle dobrany preparat nie będzie spełniał swojego stosownego działania, czyli smarowania. Na rynku istnieje wiele olejów silnikowych, o różnych normach i klasyfikacjach, które można używać w warunkach atmosferycznych. Inny środek będzie konieczny, gdy temperatura przez cały rok jest na minusie, inny w sytuacji, gdy panują tropikalne warunki. Polscy kierowcy używają najczęściej olejów 10w40 i 5w40. Czym się różnią? Jakie są ich właściwości? I który będzie lepszym wyborem dla Twojego samochodu? Sprawdźmy to!

Olej silnikowy 10w40 – niska cena i uniwersalność

Co prawda olej silnikowy 10w40 zachowuje gorsze właściwości w przypadku niskich temperatur od olejów typu 0w40 lub 5w40, ale nadal jest on polecany kierowcom, którzy używają pojazdów w klimacie umiarkowanym. Wyróżnia go przede wszystkich uniwersalność, który z powodzeniem możemy używać w szerokiej gamie samochodów. Oleje te redukują tarcia i wydłużają żywotność całego układu napędowego, skutecznie chronią przed zabrudzeniami, a ich stosunkowo niska cena jest ich główną zaletą. Jaki olej 10w40 wybrać? Sprawdź ofertę sklepu motoryzacyjnego Dbam To Mam na https://dbamtomam.pl/261-olej-10w40

Preparat wielosezonowy o innowacyjnej technologii. Poznaj olej silnikowy 5w40

Olej 5w40 może być stosowany w Polsce przez cały rok. Maksymalnie zabezpiecza wszystkie podzespoły silnika, a także zachowuje odpowiednią lepkość podczas mroźnych zim i upałów letnich już od momentu uruchomienia silnika. Dzięki szerokiemu zastosowaniu zakresowi temperatur, bez problemu może być stosowany w klimacie umiarkowanym. Olej samochodowy 5w40 nadaje się do silników diesla, jak również do pojazdów napędzanych benzyną lub LPG. Dopasuj olej do specyfiki silnika swojego samochodu i wybieraj spośród znanych marek: Millers, Motul, Xado czy Qualitum i ciesz się ze sprawnego pojazdu przez wiele lat!

Comments are closed.