Żel pozwala na przedłużanie i zdobienie paznokci zarówno sztucznych, jak i naturalnych. Jego niewątpliwą zaletą jest trwałość i nieograniczone możliwości jeśli chodzi o wybór odpowiedniego wzoru. Co więcej, żelowe paznokcie można wykonać samodzielne w domowym zaciszu.

Czym jest metoda żelowa zdobienia paznokci?

Wykonywanie żelowego manicure może być świetną zabawą. Jest to trwała i nieinwazyjna metoda przedłużania i zdobienia paznokci. Przed wielkim wyjściem warto jedna oddać się w ręce profesjonalistki, która jest w stanie zrobić z naszych paznokci małe dzieła sztuki. Specjalny żel do paznokci pozwala na stworzenie naprawdę ciekawych wzorów.

Metoda żelowa zdobienia paznokci to nic innego jak zatapianie ozdób w specjalnym żelu. Ogromną zaletą tej metody jest możliwość stałej modyfikacji wzoru na paznokciach dopóty, dopóki nie włoży się ich do lampy utwardzającej. Żel nie jest bowiem substancją, która może zaschnąć samoczynnie.

Jak nakłada się ozdoby na paznokcie żelowe?

Metoda żelowa zdobienia paznokci składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest, rzecz jasna, nałożenie żelu na paznokcie w celu nadania im odpowiedniego kształtu i długości. Jest to pierwsza warstwa żelu, która pełni funkcję modelującą. Po nadaniu paznokciom idealnego kształtu można przystąpić do ich ozdabiania.

Tak naprawdę zdobienie paznokci metodą żelową nie jest w żaden sposób ograniczone. Sposób wykonania zdobienia jest kwestią kreatywności i talentu osoby, która wykonuje manicure. Ozdoby nakładane są na morką warstwę żelu w taki sposób, aby zostały one całkowicie w nim zanurzone. Oczywiście paznokcie żelowe można ozdabiać także w tradycyjny sposób – po nadaniu im kształtu i wyschnięciu warstwy żelu, paznokcie można pomalować na jednolity kolor.

Jak wybrać żel do paznokci?

Do zdobienia paznokci możemy wybrać kolorowe żele, których połączenie może w efekcie stworzyć wyjątkowo finezyjne wzory. Kolorowe żele można nakładać zarówno na całą powierzchnię paznokcia, jak i na jej wybrane część. Następnie za pomocą zwykłej wykałaczki można stworzyć naprawdę niesamowite wzory poprzez odpowiednie rozłożenie kolorów na powierzchni paznokcia.

Żel do zdobienia paznokci nie zasycha samoczynnie, co oznacza, że przed włożeniem dłoni do lampy możemy dowolnie modyfikować wzór i dodawać ozdoby. Jest to duże udogodnienie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z manicure i uczą się zdobienia paznokci metodą prób i błędów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Paznokcie żelowe.

Comments are closed.