Praca w branży medycznej wymaga dostosowania się do wielu reguł BHP. Jedną z najważniejszych zasad przestrzeganych przez personel medyczny jest noszenie odzieży medycznej. Czym powinna charakteryzować się wysokiej jakości odzież noszona przez pracowników ochrony zdrowia? Sprawdź!

Profesjonalna odzież medyczna – najważniejsze cechy

Praca w sektorze ochrony zdrowia wiąże się z dużym wysiłkiem, zarówno psychicznym, jak i fizycznym. Aby maksymalnie ułatwić sobie pracę, należy  zadbać o podstawy – wygodny strój. Odzież medyczna powinna być wykonana z materiałów przepuszczających powietrze i niepodrażniających skóry. Fartuchy, bluzy i inne elementy garderoby spełniają ważną funkcję – chronią przed bezpośrednim kontaktem z patogenami i szkodliwymi substancjami. Z tego względu konieczne jest ich częste pranie w wysokiej temperaturze. Tkaniny, z których uszyta jest odzież medyczna, nie powinny niszczeć pod wpływem częstego prania z użyciem mocnych detergentów. Ważne jest, aby materiał nie gniótł się podczas codziennego użytkowania. Mile widzianym detalem podnoszącym funkcjonalność odzieży są kieszonki, dzięki którym ważna notatka już nigdy nie przepadnie wśród ogromu dokumentów na biurku.

Ponadto, ważną częścią uniformu każdego lekarza, pielęgniarki, fizjoterapeuty czy laboranta jest wygodne obuwie z antypoślizgową podeszwą i anatomiczną wkładką. 

Odzież medyczna Iguanamed – profesjonalizm w każdym calu

Dużą popularnością wśród medyków szukających niezawodnych, a jednocześnie efektownych ubrań cieszy się odzież medyczna Iguanamed. Nowoczesne fasony idealnie leżące na sylwetce, modne kolory, wysokiej jakości materiały i kroje niekrępujące ruchów zapewniają wysoki komfort podczas wykonywania obowiązków. 

Comments are closed.

https://likeplus.waw.pl/usuwanie-rozstepow-jak-odzyskac-gladka-i-zdrowa-skore/ https://atmlive.pl/drugi-podbrodek-najlepsze-zabiegi-na-usuniecie-drugiego-podbrodka/ https://dowiedz-sie.com.pl/leczenie-swiatlem-led-na-czym-polega-i-jak-dziala-na-organizm/