Stolarka okienna w obecnych czasach ma nam bardzo dużo do zaoferowania. Okna aluminiowe czy PCV – niełatwo jest podjąć ostateczną decyzję. Czas więc na to, aby przyjrzeć się obydwóm propozycją, jakie w obecnych czasach można znaleźć na rynku.

Okna aluminiowe czy PCV – na co się zdecydować?

Okna aluminiowe często kojarzone są z chłodem. Dlaczego? Ponieważ – w porównaniu chociażby do plastiku – ten model okien ma bardzo kiepskie parametry izolacji termicznej. Aczkolwiek technologia idzie do przodu i niektóre modele okien aluminiowych można kupić już z nieco lepszymi parametrami. Tego rodzaju okna doskonale spisują się w budynkach użyteczności publicznej, czy też w nowoczesnych biurowcach. Wielu inwestorów budowlanych chętnie inwestuje w te okna. Niektórzy klienci prywatni kupują takie okna, ponieważ dzięki swojej surowości idealnie pasują do nowoczesnych, nieco awangardowych projektów budowlanych. 

Plastikowe okna do domu

Okna aluminiowe czy PCV – czas na to, aby sprawdzić czym charakteryzuje się tworzywo sztuczne. Jest to jedna z najlepszych propozycji, jeżeli chodzi o domy prywatne. Nie tylko ze względu na niską cenę, ale również na dobre parametry techniczne. Mowa tutaj chociażby o wspomnianej już izolacyjności cieplnej. Może i PCV nie jest materiałem idealnym, ale nie wymaga wielkich zabiegów konserwujących – w przeciwieństwie do okien drewnianych. Do tego jest to materiał, który jest w stanie poradzić sobie ze wszystkimi czynnikami atmosferycznymi, jakie występują w Polsce. 

Comments are closed.

Taboret industrialny stołek w stylu loft https://beesafe.pl/porady/prawo-jazdy-na-quada/ https://www.fcbu.org/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-chlodne-wieczory/