Nowoczesne parasole ogrodowe zaskoczą nas pod wieloma względami – są one nie tylko funkcjonalne, ale również trwałe. Co jednak najważniejsze: parasole ogrodowe zmieniają estetykę otoczenia i sprawiają, że przestrzeń jest po prostu piękniejsza. Jakie parasole ogrodowe wybrać do naszej przestrzeni ogrodowej czy tarasowej? Na co zwracać szczególną uwagę?

Nowoczesne parasole ogrodowe

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, że współczesne parasole ogrodowe w niczym nie przypominają produktów dostępnych na polskim rynku dekadę temu. Dzisiaj parasole ogrodowe to przede wszystkim funkcjonalne dodatki, które ochronią nas nie tylko przed promieniowaniem UV, ale również przed… niespodziewanym deszczem. Duża w tym zasługa nie tylko konstrukcji, ale przede wszystkim doskonałych parametrów technicznych. Jak skonstruowane są parasole ogrodowe?

Parasole ogrodowe wykonane z trwałych materiałów

Chcąc poznać fenomen nowoczesnych parasoli ogrodowych warto z bliska przyjrzeć się ich konstrukcji. Podstawą jest tu aluminiowy stelaż malowany proszkowo – ten rodzaj tworzywa jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci, korozją, odkształcaniem. Istotne jest również to, że zastosowanie aluminium pozwoliło na znaczne  zmniejszenie wagi parasola. Czasza parasola wykonana jest z tkanin poliestrowych okrytych warstwa poliuretanu – takie połączenie sprawia, że czasza chroni nas zarówno przed promieniowaniem słonecznym, jak i przed niespodziewanym deszczem. Czasza może być regulowana w jednej lub w dwóch płaszczyznach, w zależności od wybranego modelu. Dodatkowo stelaż osadzony jest na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie parasola wokół jego własnej osi. Mnogość punktów regulacji sprawia, że możliwe jest idealne dopasowanie kąta padania cienia. 

Comments are closed.

https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ live url h.pl