Samochód z Francji to prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji – samochody znad Sekwany cieszą się dobrą opinią. Atutem takiego wyboru jest jednak nie tylko dobry stan techniczny, ale i atrakcyjna cena – dlatego też tak wielu Polaków rusza do Francji po uprawnione auto. Jak sprowadzić samochód z Francji legalnie?

Jak znaleźć samochód z Francji?

Poszukiwania idealnego samochodu z Francji rozpoczynamy najczęściej w sieci – wiele zagranicznych portali aukcyjnych pozwoli na znalezienie interesujących modeli w konkretnej cenie. Samodzielne szukanie i kupno ma swoje zalety – nie tylko możemy negocjować cenę samochodu, ale też samodzielnie przekonać się o tym, w jakim stanie technicznym jest wybrany model pojazdu. Samochód z Francji może dla nas sprowadzić także komis – wybierając zaufany komis powierzamy mu zadanie znalezienia konkretnego modelu w określonej cenie. Rozwiązanie to ma wiele plusów – przede wszystkim oszczędzamy czas, dodatkowo nie musimy również przejmować się kwestiami formalnymi, dokumentacją. Samochód z Francji odbieramy w Polsce. Za taką usługę zapłacimy jednak dodatkowe pieniądze.

Samochód z Francji – rejestracja w Polsce, dokumenty, opłaty

Jak w praktyce wygląda rejestracja samochodu z Francji? Musimy wiedzieć, że na zarejestrowanie samochodu zza granicy mamy 30 dni. W tym czasie konieczne jest opłacenie akcyzy oraz wykonanie niezbędnego badania technicznego. Ile wynosi akcyza? Jej wysokość wynika przede wszystkim z pojemności silnika. Wraz z tymi dokumentami należy udać się do wydziału komunikacji, dołączając przetłumaczoną na język polski umowę kupna-sprzedaży, jak również uiścić wszelkie opłaty rejestracyjne (ok. 260 zł). Niezbędne okażą się także tymczasowe tablice rejestracyjne oraz dowód rejestracyjny pojazdu.

 

 

 

 

Comments are closed.