Czy mała kuchnia może stać się wygodnym, modnym i funkcjonalnym pomieszczeniem? Oczywiście, że tak. Nawet, jeżeli do dyspozycji mamy tylko jedną ścianę, to i tak możemy czerpać z tego miejsca tyle, ile tylko będzie nam dane. Jakie aranżacje małej kuchni można wykorzystać?

Małe i funkcjonalne wnętrza

Aranżacje małej kuchni to ogrom wspaniałych możliwości, które tylko musimy odkryć. To możliwości, które pomogą stworzyć nam piękne i przestronne pomieszczenia, gdzie będziemy przebywać z wielką przyjemnością. Pamiętajmy o tym, aby w małej kuchni umieszczać meble w jednej linii, jeżeli tylko będzie taka możliwość. Starajmy się wybierać meble lekkie, które w żaden sposób nie będą przytłaczać całego pomieszczenia. Stawiajmy na jasne kolory. Jeżeli koniecznie zależy nam na czymś ciemnym, to postarajmy się o takie dodatki. Nie zapominajmy o tym, że ciemny kolor optycznie pomniejsza całe pomieszczenie, dlatego w małej kuchni nie można z tym przesadzać.

Aranżacje małej kuchni w bloku

Z małymi kuchniami mamy do czynienia najczęściej w blokach, na osiedlach. Chociaż i w domach jednorodzinnych często występują takie pomieszczenia. Podczas urządzania kuchni należy zdecydować o tym, co dokładnie będziemy mieć na ścianie. Można zdecydować się na jeden kolor, a można wybrać również wiele innych opcji, jak np. płytki, czy też fototapeta. W szczególności ta ostatnia opcja cieszy się dużą popularnością, ponieważ na takiej tapecie znaleźć się może dowolnie wybrane zdjęcie, nawet własne, czy też jakiekolwiek inne. 

Comments are closed.