Wiele osób zastanawia się nad tym, czy opłaca im się kupić okna z montażem. Nie brakuje bowiem chętnych osób do tego, aby zaoszczędzić na montażu, wykonując te działania samodzielnie. Zanim ktoś jednak swój pomysł wcieli w życie, warto sprawdzić, czy faktycznie będzie to opłacalne.

Okna z montażem a dostępna stawka VAT

Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że zakup stolarki okiennej, który od razu zostanie połączony z montażem, jest w stanie zapewnić zdecydowanie niższą stawkę VAT. Aby bardziej udowodnić ten wątek, należy podać, że za okna z montażem płaci się “jedynie” 8% VAT. Jeżeli w danej firmie zamówi się jedynie stolarkę okienną, to podatek VAT wzrośnie do 23%. Trzeba przyznać, że jest to spora różnica, dlatego jeszcze przed złożeniem podpisu na umowie, wszystko trzeba przekalkulować. Często mówi się, że montaż okien jest gratis. I tak faktycznie jest, jeżeli weźmie się pod uwagę różnice w stawkach, jakie znaleźć się mogą na fakturze. 

Kompleksowa obsługa

Okna z montażem to tak naprawdę kompleksowa obsługa. Nie trzeba będzie martwić się tym, że cokolwiek zostanie źle wykonane. Firma, która sprzedaje stolarkę okienną bierze tak naprawdę na siebie całkowitą odpowiedzialność za to, co zostanie zrobione. Nawet, jeśli okno zostanie uszkodzone, wszystko zostanie objęte gwarancją, oferując klientom preferencyjne warunki. Z taką sytuacją na pewno nie będzie się miało do czynienia, jeżeli ktoś za montaż zabierze się sam. A na dodatek można doprowadzić do sytuacji, że powstaną dla danej osoby dodatkowe koszta.

 

Comments are closed.

zobacz wiecej https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ zobacz