Nowoczesne meble ogrodowe zachwycają designem, niską wagą oraz zastosowaniem trwałych materiałów. Jednymi z najchętniej kupowanych są dzisiaj aluminiowe meble ogrodowe. Na co zwracać uwagę podczas kupowania mebli? Czy nowoczesne meble spełnią oczekiwania użytkowników?

Jak tworzone są aluminiowe meble ogrodowe?

Meble aluminiowe to bez wątpienia jedne z najchętniej kupowanych produktów do aranżacji tarasów, ogrodów czy balkonów. Meble takie świetnie wpisują się w obowiązujące trendy, zachwycają przemyślaną konstrukcją, są proponowane do każdej przestrzeni wypoczynkowej. Meble aluminiowe oparte są na trwałych, aluminiowych stelażach malowanych proszkowo. Tak zabezpieczone stelaże opierają się odkształceniom, ale też działaniu wilgoci i korozji. Wypełnienie siedzisk czy oparć tworzy siatka polietylenowa, odznaczająca się wysoką odpornością na ścieranie. Gęsty splot siatki i pewna elastyczność wpływają niebagatelnie na poczucie komfortu. Wiele krzeseł aluminiowych dekorowanych jest też wstawkami z naturalnego, tekowego drewna. Takie elementy nadają konstrukcji elegancji i sprawiają, że świetnie wpisują się one w strefy przydomowe. Piękne meble aluminiowe znaleźć można na stronie gardenspace.sk/zahradny-hlinikovy-nabytok.

Jak chronić meble aluminiowe w czasie jesieni i zimy?

Aby zachować doskonały wygląd stołów czy krzeseł z aluminium, konieczne jest ich zabezpieczenie na czas jesieni i zimy. Nie musimy wynosić mebli do garażu czy na strych – znacznie lepszym rozwiązaniem okaże się zakupienie pokrowców ogrodowych, które tworzone są z wysokiej jakości tkanin poliestrowych. Tkaniny takie są odporne na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne. Struktura pokrowca sprawia, że na powierzchni mebla nie gromadzi się woda. Swobodny przepływ powietrza minimalizuję kondensację wilgoci.

Comments are closed.