Nie każdy został obdarzony przez matkę naturę pełnymi i ponętnymi ustami, a wiele osób o nich marzy. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Powiększanie ust kwasem hialuronowym to sposób na dodanie wargom objętości i atrakcyjnego kształtu. Wyjaśniamy, jak działa wypełniacz i jakich efektów można się po nim spodziewać.

Jakie właściwości ma kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to substancja o silnych właściwościach nawilżających. Jest on w stanie związać duże ilości wody w skórze, co pozwoliło na wykorzystanie go w medycynie estetycznej jako wypełniacza (preparatu, służącego do zwiększenia objętości tkanek). Kwas hialuronowy wstrzyknięty w obszarze czerwieni wargowej powiększa usta i nadaje im pożądany kształt. Przy pomocy wypełniacza można poprawić kontur ust i podnieść opadające kąciki. Nawilżenie i ujędrnienie warg pozwala również na wydobycie ich naturalnego koloru. Dodatkowo przy pomocy kwasu hialuronowego można zredukować drobne zmarszczki wokół ust i dzięki temu – odmłodzić twarz. Substancja ta ma również właściwości regenerujące, wspomagające gojenie i przeciwzapalne.

Modelowanie i powiększanie ust wypełniaczem

Powiększanie ust kwasem hialuronowym wykonane przez doświadczonego lekarza z Kliniki La Perla w Warszawie to prosty i szybki zabieg, trwający zaledwie pół godziny. Najpierw stosowane jest znieczulenie – dentystyczne lub w postaci kremu znieczulającego. Następnie przy pomocy bardzo cienkiej igły lekarz wstrzykuje starannie dobraną dawkę kwasu hialuronowego w czerwień wargową. Wypełniacz ma formę gęstego żelu, który dopasowajue się do kształtu tkanki. Lekarz stosuje odpowiednią technikę tak, aby powiększone usta były symetryczne i wyglądały naturalnie. Na koniec wykonuje delikatny masaż, aby równomiernie rozprowadzić kwas hialuronowy pod skórą.

Po powiększeniu ust nie trzeba odbywać rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych obowiązków, zachowując szczególną higienę ostrzykiwanego obszaru. Na kilka dni trzeba więc zrezygnować z makijażu, wizyt na siłowni i basenie. W tym czasie należy też unikać dotykania, a tym bardziej ugniatania ust. Aby kwas hialuronowy związał się prawidłowo w tkance, przynajmniej przez tydzień należy pić większe ilości wody (około 2,5-3,5 litra na dobę).

Jak długo utrzymują się efekty wypełniania ust kwasem hialuronowym?

W zależności od potrzeb usta można powiększyć delikatnie lub znacząco. Możliwości nie są jednak nieograniczone. Rolą lekarza medycyny estetycznej jest wysłuchanie, jakie są oczekiwania pacjenta i zaproponowanie zabiegu, którego efekty będą zgodne z naturalnymi proporcjami ludzkiego ciała.

Rezultaty powiększania ust kwasem hialuronowym widoczne są natychmiast. Na początku wargi mogą wydawać się nieco większe niż to jest w planach. Po kilku dniach, po ustąpieniu lekkiego obrzęku, można mówić o ostatecznych efektach powiększania ust, które widoczne są przez kilka miesięcy, czasem nawet przez rok. Czas utrzymywania się kwasu hialuronowego w skórze zależy od indywidualnych predyspozycji oraz od stylu życia. Skrócić mogą go takie z pozoru błahe czynniki, jak picie zbyt małych ilości wody czy palenie papierosów.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii? Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

Comments are closed.