Meble ogrodowe (np. te zndjące się na stronie gardenspace.sk/zahradny-nabytok) należy 

na czymś ułożyć. Nie wystarczy ich tylko kupić i postawić na gołej ziemi, ponieważ nie zapewni im się dobrej stabilności. Lepiej znaleźć solidny materiał z którego wykonany zostanie całościowo taras.

Jakie materiały są obecnie do wyboru?

Jedną z ciekawszych propozycji wydaje się thermo drewno. Pod tą nieco tajemniczą nazwą nie kryje się nic innego, jak lokalne gatunki drewna. Sosna i jesion poddawane są skomplikowanej obróbce termicznej. Dzięki temu drewno m.in. ciemnieje, a także zyskuje dodatkowe właściwości, dzięki czemu jest ono w stanie poradzić sobie z różnorodnymi warunkami atmosferycznymi na dworze.

Jeżeli nie drewno, to może płytki? Równie ciekawa propozycja, która nie tylko jest funkcjonalna, ale również odporna, jeżeli chodzi o wilgoć, czy też inne warunki atmosferyczne. Nie wymagają one specjalnych zabiegów konserwujących. Wystarczy je tylko od czasu do czasu pozamiatać, umyć i…na tym koniec. Aczkolwiek, należy wybierać tylko te płytki, które typowo dedykowane są do użytkowania na zewnątrz. Nie będą one bowiem m.in. pękać pod wpływem niskich temperatur.

Osoby, które muszą uważać na posiadany budżet, mogą zdecydować się na taras z…palet. Tani i łatwy do pozyskania materiał, który pomoże zaprojektować taras marzeń. W szczególności, jeżeli chodzi o kolorystykę. Stabilny i trwały materiał, który wymaga nieco czasu, jeżeli chodzi o konserwację. Są to w końcu drewniane deski, które trzeba systematycznie zabezpieczać. 

Comments are closed.

zemydlaciebie.pl iq.org zobacz